Lucie Linhartová

reflexní terapeutka

 
Úvod Pro zdraví Kontakt
Návrat ke kořenům Reflexní terapie Čakry

 Breussova masáž  
 
"Schopnost dávat a přijímat lásku, je pravou cestou k uzdravení."
 

Reflexní terapie – úvod

Reflexní terapie je jednou z  metod alternativní medicíny.  Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle. Nejčastěji se využívají reflexní plošky na nohou. Původním úkolem reflexní terapie, byla prevence – lidé využívali bosou chůzi v přírodě, k udržení stálého zdraví a doplnění energie.

Dnes je reflexní terapie používána především k léčbě a prevenci. Díky možnosti  diagnostiky - mačkáním plošek získáváme přesnou informaci o stavu orgánů - se můžeme dozvědět o varovných signálech našeho těla, ještě před propuknutím onemocnění. Dysfunkční orgány se projeví bolestí v odpovídající reflexní plošce.

Reflexní terapie pomáhá řešit akutní i chronické problémy, lze ji využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

U nás začal jako první pracovat s reflexní terapií evropsky proslulý terapeut alternativní medicíny Ing. Jiří Janča CSc. Z jeho poznatků vycházel i Július Pataky – jeho žák – který začal metodu reflexní terapie aktivně rozvíjet a dnes jí se svou manželkou  Beátou předává svým žákům. Jejich hlavním přínosem bylo vytvoření diagnostického formuláře 5-ti prvků, který vychází z tradiční čínské medicíny a umožňuje nám vidět souvislosti mezi jednotlivými orgány. A dále vytvoření ucelené „diagnostické hodinky“

 

Reflexní terapie u mě

Pokud Vás cestička života zavede až ke mně, přivítám Vás a nabídnu Vám šálek dobrého čaje. Během ošetření Vám budu vše pomalu a srozumitelně vysvětlovat.

 Při své práci používám vesmírnou léčivou energii REIKI, která k nám přichází z  Univerza a kterou dostáváme darem, když o ni prosíme.

 Naše první setkání bude trvat zhruba 2 hodiny, tak aby  jste se v klidu mohli ptát na vše, co potřebujete. Po promačkání reflexních plošek a vyhodnocení  diagnostického formuláře, probereme Vaše trápení, domluvíme se na bylinkách, tinkturách a přejdeme k uvolnění krční páteře. Není se čeho bát, je to velmi jemná metoda, jen lehké mačkání svalových úponů. Čím něžnější, tím lepší efekt. Při odblokování krční páteře Vám pomůžu uvolnit i zablokované emoce, pomocí Vašeho podvědomí. Vše je velmi jednoduché, protože všechny zážitky (i ty, na které si nepamatujete) máte uložené v podvědomí. Vy mi přitom nemusíte sdělovat, co se Vám vybavilo – je to jako dívat se na film v kině. Budete mi jen říkat, kterou emoci při „znovu-vybaveném“ zážitku právě prožíváte např. strach, smutek, únavu..Vše Vám vysvětlím…

Potom se přesunete na lehátko a uvolníme zbývající část páteře, lopatky, pánev…Společnými silami se pokusíme spravit vše, co Vás trápí. Protože, jak říká můj moudrý učitel Július Pataky: „Nikdo nikoho nemůže vyléčit, nebo dokonce uzdravit. Uzdravit se musí každý člověk sám. Avšak na začátku své nekonečné cesty k ideálnímu zdraví, potřebuje dobrou radu, která mu pomůže hnout se z místa.“

  
Já Vám ráda pomůžu onou dobrou radou, protože i já jsem na své cestě potkala báječné a moudré lidi, kteří mi dali dobré rady. A díky tomu jsem teď a tady pro Vás.

Na závěr naší terapie Vám udělám úžasnou energeticko-léčebnou Breussovu masáž, ke které, budete-li chtít, přidáme harmonizaci energetických center – sedmi hlavních čaker, aby reflexní terapií nastartované samoléčebné procesy těla, byly podpořeny volným tokem energie. Určitě se Vám to bude líbit!

 Někdo má první návštěvě takový pocit lehkosti a říká, že „létá“…někdo má pocit rozlámanosti a únavy, po tom co znovu prožil staré křivdy a emoce…vše je naprosto přirozené a normální. Doporučuji Vám si po první návštěvě udělat volný den, hodně pít a odpočívat.

Po prvním ošetření reflexní terapií se objevuje tzv. léčebná krize. Je to stav, kdy tělo mobilizuje všechny své síly, aby mohlo nastartovat proces samouzdravování.Zpravidla platí, že čím Vaše potíže déle trvaly, a čím byly vážnější, tím bude Vaše krize horší. Jde o přechodný stav (asi tak 24 hodin). Po překonání této krize, poskočíte na vyšší úroveň zdraví. Například, trpí-li někdo 20 let migrénami, může po ošetření prožít svoji nejhorší migrénu, ale možná poslední. Občas se povede odstranit ji hned napoprvé, jindy po několika ošetřeních, ale bolesti se už nikdy nevrátí v plné intenzitě. Nebo například, když Vás bolí v kříži? Ráno po ošetření nejspíš nebudete moct vylézt z postele, a mě bude hodně zvonit v uších, ale po několika dnech zjistíte, že se Vám opravdu ulevilo. Bolesti většinou zmizí po druhém ošetření. Každý z nás je samozřejmě jiný. Každý potřebuje jiný čas, aby se popral se svými zdravotními problémy a někdo svoji nemoc potřebuje, protože ještě nepřišla správná chvíle k uzdravení. I tohle je možné a je třeba to respektovat. Každý z nás má svojí nemoc, aby něco pochopil. Nemoc je řeč těla a duše, a my se musíme naučit naslouchat, co nám naše tělo říká. Pak budeme zdraví!

 
Náhody neexistují, takže pokud Vás Vaše hledání zavedlo až ke mně, věřím, že společně najdeme cestu k Vašemu zdraví!

Těším se na Vás!

Lucie